Jaki wpływ na erekcję ma wazektomia?

Wazektomia  jest metodą antykoncepcji męskiej, która opiera się na przecinaniu i podwiązywaniu nasieniowodów. Na skutek przeprowadzenia takiego zabiegu, dochodzi do zatrzymania transportu plemników do ejakulatu, czyli po prostu spermy. W poniższym artykule, będą Państwo mogli znaleźć informacje odnośnie tematu, jaki wpływ na erekcję ma wazektomia i na innego rodzaju seksualne zachowania. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszym opracowaniem. 

Zabieg wazektomii – na czym polega?

Wazektomia jest zabiegiem podwiązywania nasieniowodów, który opiera się na ich przecięciu, jak i sprowadzeniu do zamknięcia ujść dla kanałów. Dzięki temu dochodzi do zablokowania drogi przepływania plemników. Taki zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, zaś samo wykonanie ograniczone jest do kilku nacięć i nakłuć skóry. Przeprowadzenie zabiegu nazywanego wazektomią daje prawie stu-procentową gwarancję bezpłodności.

Po przeprowadzonym zabiegu trzeba stosować się do pewnych zaleceń, spośród których najbardziej istotnym będzie rezygnacja ze współżycia aż do chwili zagojenia się wszystkich ran. Czas ten wynosi ok. 14 dni. Celem zupełnego oczyszczenia wszystkich nasieniowodów z plemników, konieczny będzie upływ czasu. Plemniki mogą być obecne jeszcze nawet przez 20 ejakulacji. W opisanym czasie zalecane jest używanie innych typów antykoncepcji. Żeby zachować gwarantowaną bezpłodność, należy wykonać zabieg morfologii nasienia.

W jaki sposób na zachowania seksualne wpływa wazektomia?

Przeprowadzenie zabiegu podwiązywania nasieniowodów nie prowadzi do zmniejszenia popędu płciowego. Wazektomia nie ma również wpływu na ejakulację i erekcję, gdyż nie ingeruje w dotychczasowy przebieg nerwów i naczyń. Jedyna różnica to nieobecność plemników w spermie, niemniej jednak wcale nie oznacza to, iż nie będą one produkowane. Niewykorzystane plemniki będą resorbowane przez resztę, co stanowi normalne zjawisko, na przykład w czasie celibatu.

Wazektomia nie ma zatem wpływu na objętość całego ejakulatu, jego spójność, zapach czy też barwę. Zabieg ten nie ma również wpływu na zminimalizowanie męskości, gdyż organizm otrzymuje identyczną ilość hormonów. Nie ulega zmianie ton głosu, a zarost i broda rosną w identycznym tempie, co jeszcze przed zabiegiem.

Przeprowadzenie wazektomii a erekcja

Warto, abyśmy zwrócili uwagę na to, iż osoby które miały kłopoty z potencją i zdecydowały się na wykonanie wazektomii, ciągle nie będą mogli cieszyć się z bezproblemowego osiągania i utrzymywania wzwodu. Kłopoty z erekcją mogą występować również ze stresu, strachu i podobnych emocji. Po przeprowadzonym zabiegu podwiązywania nasieniowodów mogą być zaś stosowane środki na poprawę potencji, takie jak chociażby Kamagra czy też Viagra.

Przeprowadzenie wazektomii nie oznacza, iż wzmocnienie potencji nie będzie w ogóle możliwe. Środki na poprawę potencji będą działały na identycznej zasadzie, co przed wykonaniem wazektomii. Co istotne, leki nie wywołują komplikacji po wykonanym zabiegu, jak i nie prowadzą do zwiększenia prawdopodobieństwa zapłodnienia. Są to w pełni bezpieczne metody na osiąganie i wzmacnianie erekcji, które mogą być również stosowane po zabiegu podwiązywania nasieniowodów.

Wazektomia jest jedną spośród metod antykoncepcyjnych, która wykazuje niemalże stuprocentową skuteczność. Zabieg ten nie ma wpływu na seksualne zachowania, a przede wszystkim na osiąganie erekcji oraz ejakulacji. Sporo osób podkreśla, iż po zabiegu podwiązania nasieniowodów mogą poświęcić się w pełni odczuwaniu przyjemności związanej z seksem, gdyż nie istnieje ryzyko zapłodnienia kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *